Modlitwa 5 kluczy to model posługi uwolnienia opracowany dla świeckich i zgodny z wytycznymi Komisji Doktrynalnej Międzynarodowych Służb Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym ( ICCRS) na podstawie wskazówek przekazanych jej przez Kongregację Nauki Wiary. Skupia się ona przede wszystkim na uważnym wysłuchaniu historii osoby, która prosi o modlitwę, aby na tej podstawie pomóc jej odpowiedzieć na Dobrą Nowinę Ewangelii w konkretnych okolicznościach życia na mocy osobistej decyzji i w autorytecie Jezusa Chrystusa.

Pięć kluczy to:
1. Wiara i nawrócenie
2. Przebaczenie
3. Wyrzeczenie się złych duchów
4. Stanięcie w autorytecie Jezusa
5. Błogosławieństwo Ojca

Modlitwa 5 kluczy:
 nie zastępuje spowiedzi sakramentalnej, jest pomocą dla tych osób, które pomimo spowiedzi wciąż wracają do pewnych grzechów, mając poczucie bezsilności, zniewolenia przez dany grzech,
 nie potrafią poradzić sobie z lękami, smutkiem, przygnębieniem, apatią i innymi trudnymi stanami emocjonalnymi,
 mają problemy w relacjach z innymi, zmagają się z niskim poczuciem wartości, nie potrafią przebaczyć i zapomnieć o różnych zranieniach, noszą w sobie gorycz i urazy,
 zmagają się z nałogami, uzależnieniami i różnymi zniewoleniami, chorobami (np. bulimią, anoreksją, bezsennością, nerwicą), natręctwami,
 mają poczucie nieprzystosowania, bezsensowności życia, beznadziei, łącznie z myślami czy próbami samobójczymi,
 mają jakiekolwiek poczucie zmagania, pomimo podejmowania prób uporządkowania danego obszaru czy poradzenia sobie z nim,
 pragną uporządkować swoje życie w oparciu o stanięcie w prawdzie wobec Chrystusa, by prosić Go o wybaczenie, uwolnienie i błogosławieństwo.

Miejsca modlitwy:
Parafia Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka w Lublinie
Al. Kraśnicka 76
Lublin

Parafia MB Królowej Polski w Lublinie
ul. Gospodarcza 7
20-213 Lublin

Zgłoszenia na modlitwę:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Opiekun duchowy:
o. Piotr Krawczyk OFMCap,
Domy Miłosierdzia działają w jedności z koordynacją diecezjalną Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Lubelskiej i są włączone w Przymierze Domów Miłosierdzia w Polsce.
Dzieło Domu Miłosierdzia w Lublinie i wszystkich posługujących zawierzamy Bożemu Miłosierdziu i opiece Maryji Matki Miłosierdzia. Prosimy o modlitwę za tę posługę.

Jak się przygotować?
Do modlitwy uwolnienia wg. modelu pięciu kluczy trzeba się solidnie przygotować. Nie jest to rodzaj modlitwy, w którym pod wpływem chwilowego natchnienia poprosimy - "pomódl się za mnie". Modlitwa uwolnienia wg modelu pięciu kluczy trwa ok. 1,5 godziny i wymaga solidnego przygotowania ze strony proszącego o modlitwę. Jak zatem się przygotować?

Najłatwiej czytając książkę "Modlitwa uwolnienia cz. 1". Czytanie tej książki należy potraktować jako osobiste rekolekcje. W trakcie czytania książki można spisać sobie najważniejsze rzeczy z naszego życia dotyczące przebaczenia i tego, czego chcielibyśmy się wyrzec.  Jednocześnie należy napisać do Domu Miłosierdzia i umówić się na konkretny termin modlitwy.