Pięć kluczy do wolności

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje: ,,Pięć kluczy do wolności".

 
Model modlitwy 5 kluczy oparty jest o zasady znane i zalecane w Kościele katolickim od początku jego istnienia, został opracowany dzięki wieloletniej praktyce Neala Lozano. Modląc się o uwolnienie i uzdrowienie Lozano zaproponował kilka kroków, dzięki którym tego typu modlitwa jest najskuteczniejsza: wyznanie wiary, że to Jezus uwalnia i uzdrawia; przebaczenie; wyrzeczenie się kłamstw i duchów, którym często nieświadomie pozwalamy mieć wpływ na nasze życie; złamanie ich mocy; przyjęcie błogosławieństwa Ojca. Pięć kluczy to logicznie poukładana droga do celu.

Klucz 1. Wiara i nawrócenie. Nawrócenie polega na zmianie myślenia, która prowadzi do przemiany życia. Odwracamy się od grzechu poprzez wyrażenie żalu, przeproszenie Boga za to, czym Go zraniliśmy i czym zamykaliśmy się na Niego, oraz poddanie się Jego miłosierdziu i panowaniu w naszym życiu.
 
Klucz 2. Przebaczenie. Na podstawie rozmowy (która już jest modlitwą) wypowiadamy słowa przebaczenia konkretnym osobom, także sobie. Gdy przebaczamy, spadają z nas więzy goryczy i urazy.

Klucz 3. Wyrzeczenie się złych duchów. Każdy nasz grzech jest odwróceniem się od Boga i Jego miłości, a jednocześnie stanięciem po stronie nieprzyjaciela, szatana, który traktuje nasze grzechy jako zaproszenie. Wyrzeczenie się złych duchów oznacza zerwanie z nimi współpracy, odebranie im prawa do nękania nas, cofnięcie przyzwolenia na ich działanie, podszepty i zwodzenie w naszym życiu.

Klucz 4. Złamanie mocy złych duchów. Każdy chrześcijanin został włączony na mocy chrztu w śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Nosimy na sobie znamię przynależności do Niego, które pozwala nam sprzeciwiać się działaniu nieprzyjaciela w imię Jezusa.

Klucz 5. Błogosławieństwo Ojca. Bóg pragnie mówić do naszego serca i objawiać nam, że jest naszym Ojcem. Pragnie umocnić w nas świadomość tego, jaka jest nasza tożsamość, cel i przeznaczenie. Potrzebujemy błogosławieństwa, które jest jak chleb na drogę życia – są to słowa, które dodają nam wiary i uzdalniają nas do życia w wolności, jako dzieci światłości, którymi jesteśmy.

WARUNKI UCZESTNICTWA
Do kogo adresowane są te rekolekcje?

1. Przede wszystkim do osób, które posługują modlitwą wstawienniczą i pragną posługiwać nią nadal w ramach Domu Miłosierdzia, który powstanie w Lublinie po rekolekcjach
2. Do liderów i księży, którzy posługują wspólnotom
3. Do wstawienników formujących się w naszej diecezjalnej diakonii wstawienniczej
4. Do innych osób formujących się we wspólnotach, które zostały posłane przez liderów i księży, po konsultacji z organizatorami.
5. Do osób, które w ramach przygotowania przed rekolekcjami (przed 1 kwietnia) przeczytają książkę 

MODLITWA UWOLNIENIA CZ.1 - NEAL LOZANO (https://agappe.shop/strona-glowna/69-modlitwa-uwolnienia-cz1.html). Dostępny jest również ebook i audiobook. Istnieje możliwość osobistego odebrania książki w naszym sklepie przy ul. Gospodarczej 7 w Lublinie. Prosimy jednak o wcześniejszy zakup drogą internetową.

Finanse

Uczestnik wypełnia formularz zapisów do 19 marca oraz wpłaca zaliczkę w wysokości 100zł.
Jeśli zbierzemy grupę 40 osób koszt rekolekcji wyniesie 215zł/os, jeśli zbierze się mniejsza grupa koszt uczestnika może wynieść do 330zł. Po 8 marca uczestnik otrzyma informację o końcowej opłacie.

Opłata zawiera koszty organizacyjne tj. nocleg, wyżywienie, dojazd głoszących - 9 os.; przerwa kawowa, wyżywienie w czasie rekolekcji; koszty organizacyjne związane z wykorzystaniem miejsca, w którym odbędą się warsztaty, identyfikator uczestnika.

Rekolekcje mają charakter warsztatowy: uczestnicy słuchają konferencji, uczestniczą we wspólnych modlitwach oraz sami przeżywają modlitwę wg. 5 kluczy.

Termin:
 1-3 kwietnia 2022 r. (zapisy kończą się 8 marca).
Miejsce: Lublin (szczegóły podamy po zaakceptowaniu zgłoszenia)
Prowadzący: Wspólnota Mocni w Duchu z Łodzi, ks. Artur Potrapeluk

Warsztaty zostały zorganizowane za zgodą Abp Stanisława Budzika.

Informacje: W razie pytań prosimy o wiadomość:

Osoba odpowiedzialna za Warsztaty:
Katarzyna Grudzień

Biuro Katolickiej Odnowy Archidiecezji Lubelskiej
✉ e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
☎ tel. +48 729 992 049 od 10.00 do 16.00.

Szczegóły wydarzenia

Data 01-04-2022 18:00
Zakończenie wydarzenia 03-04-2022 15:00
Zakończenie rejestracji przez internet 22-03-2022 23:55
Cena / os. zależna od liczby uczestników
Miejsce Lublin

Rejestracja na to wydarzenie została zakończona.